طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

شما ایده‌های خوبی دارید اما دوست دارید به «بهترین» ایده‌ها فکر و آنها را اجرا کنید. در هر مجموعه‌ای که فعال هستید ممکن است در زمینه‌های مختلف ایده‌ها و برنامه‌های خوبی برای تولید محتوا داشته باشید. ما به شما کمک می‌کنیم تا در مرحله ایده‌پردازی تا اجرا به بهترین کیفیت دست یابید.
در «رسامد» هدف این است که محصول کاربران و گروه‌های هدف به صورت مفید دیده شود و در این راه از علم و ابزار گرافیک، بهترین نتیجه را تهیه خواهیم کرد.

طراحی هویت بصری

از جمله فعالیت‌های تعریف‌شده برای گروه طراحی «رسامد» تولید طرح‌های اختصاصی هویت بصری شخصی و سازمانی است. خلأ موجود در این زمینه که ما آن را علم و دانش تخصصی می‌دانیم،‌ گاهی به شکل فزاینده‌ای آسیب‌زا شده و سلیقه و علم گرافیک جای خود را به هرج‌ومرج‌های تصویری مرسوم داده که معمولاً به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مختلف ضربه زده است. ما در زمینه طراحی لوگو و نماد‌های شخصی و سازمانی شما را با بهترین کیفیت یاری می‌کنیم.

طراحی و تولید اینفوگرافی

اینفوگرافی (Infographic) یکی از سریع‌ترین ابزارهای انتقال داده به صورت دیداری به کاربران است و امروز آنقدر فراگیر شده که حتی در رسمی‌ترین صفحات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما در مواجهه با یک تصویر اینفوگرافیک در کم‌ترین زمان می‌توانید بیشترین حجم اطلاعات را در ذهن خود ذخیره کنید، چرا که ذهن، داده‌های تصویری را بهتر و سریع‌تر از داده‌های متنی در خود ذخیره می‌کند. کاربردهای این شیوه اطلاع‌رسانی در آموزش، فرهنگ‌سازی، تبلیغات سیاسی، اطلاع‌رسانی شهری، بازاریابی اقتصادی و … مثال‌زدنی است. قابلیت ارتباط با مخاطب در این شیوه زبان‌زد است و آمار جهانی نشان می‌دهد که درصد اقبال کاربران به این شیوه بسیار فراتر از شیوه‌های مرسوم متنی و سنتی است.
«رسامد» در این زمینه بهترین و کیفی‌ترین خدمات را ارائه می‌دهد؛ چرا که معتقد است طراحی و کیفیت اثرگذار نیمی‌ از راه موفقیت در این حیطه گرافیکی است.

تولید کمیک‌موشن و موشن‌گرافی

عنصر حرکت، می‌تواند سبب شود تا یک طراحی گرافیکی را در ذهن مخاطب جلوه اثرگذارتری داشته باشد. در طراحی کمیک‌موشن‌ها و موشن‌گرافی‌ها، استفاده از نمادهای آشنای بصری در کنار قالبی که به انیمیشن نزدیک است، این امکان را به ایده‌های مختلف آموزشی، اطلاع‌رسانی، خبری و … می‌دهد. در موشن‌گرافی (Motion Graphic) ارائه کدوار اطلاعات در محیطی گرافیکی اصل قرار می‌گیرد و در کمیک‌موشن (Motion Comic) بهره‌گیری از فضای کمیک‌ بوک (Comic Book) و تبدیل به فضای متحرک دوبُعدی، بیننده را با یک عنصر روزآمد در اطلاع‌رسانی همراه می‌کند.

طراحی و تولید ویدئوکامنت

ویدئوکامنت‌ها، شکل متفاوتی از فوتوکامنت‌ها (عکس‌نوشت) هستند که ابزار و مؤلفه‌های اصلی آنها، تصویر است، اما کامنت‌ها نقش محوری را در ایجاد یک روایت ایفا می‌کنند. برای تولید یک ویدئوکامنت، علاوه بر متریال گرافیکی و ایجاد قالب جذاب از نظر رنگ و فونت و متن، باید تصاویر مرتبط نیز یا با استفاده از تصاویر آرشیوی و یا با تولید تصویر فراهم باشد. نقش تدوین‌گر در ایجاد بهتری ریتم تصویر، صدا و موسیقی، در تولید ویدئوکامنت‌ها مهم خواهد بود.

طراحی و تولید فوتوکامنت‌

از دیگر شیوه‌های پرکاربرد امروزین در بحث تولید خبر که در بنگاه‌های خبری اینترنتی و حتی رسانه‌های دیداری رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عکس‌خبر و عکس‌نوشت است. در این شیوه، عکس‌ها خود منبع خبر هستند و متن‌های کوتاه و اثرگذار عمدتاً خبری، یا بهره‌گیری از نقل‌قول‌ها یا اظهارنظرها و یا بیان احساساست، در یک مجموعه عکس برای رسیدن به مفهوم یا هدفی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. در عکس‌خبر و عکس‌نوشت، تخصص در گرافیک، کوتاه‌نویسی و انتخاب درست مؤلفه‌های بصری توسط تیم «رسامد» انجام می‌شود و گروه حرفه‌ای آن، آماده خدمت‌رسانی به همکاران رسانه‌ای در تولید سریع و جذاب عکس‌خبر و عکس‌نوشت است.